Alergia

alergia a zelené potraviny jačmeň a chlorella

Alergia je prehnaná reakcia tela na vonkajší impulz.

Ak máš doma bordel, partnera, ktorý nič nerobí, deti neposlúchajú, tiež by si bola podráždená.

Tak isto to má aj tvoje telo. Ked mu ale donesieš to, čo potrebuje, upraceš mu, prestane reagovať podráždene.

Ľudia, ktorí začali konzumovať zelené potraviny neočakávali, že by im to pomohlo s alergiami. Veď tie su predsa na celý život.

Stáva sa, že zostali príjemne prekvapení.

Alergia sa zmiernila, Marta

Mne sa moja alergia na peľ zatiaľ úplne zmiernila. Neberiem lieky na potláčanie príznakov,  len občas ma svrbia oči a kýcham, ale aj to je teraz nič oproti tomu, ako to bolo v minulosti. Nemohla som ísť von bez rúška alebo bez lieku, pretože som mala hneď nádchu, slzenie očí a kýchala som aj 20 krát za sebou. Teraz je to riadna úľava. Po dvoch týždňoch užívania zelených potravín som vysadila tabletky na alergiu, vydržala som 3 týždne bez nich. Čo je mega úspech, lebo predtým po vynechaní jednej tabletky som bola ako angorský zajac. Lieky som musela zas nasadiť, lebo sezóna už začala, ale aspoň viem, že tabletky už budem brať len sezónne a nie celoročne. Marta

Čítať viac »

Jarná alergia je preč, Marek

Všade navôkol nám kvitne repka. Mám zistenú alergiu na peľ a každoročne mi dá repka riadne zabrať. Tento rok – čuduj sa svete – nič, ani plný nos, ani sa zavrie oči. Išli sme autom s mojou mamou medzi repkovými poľami. Mama hneď kýcha a mňa sa pýta: „Tebe to nevadí?“ tá kvitnúca repke  Tak kvitnúce Evka Ja že nie, sám som bol prekvapený a vďačný za to, že nie. Toľko k našej ďalšej milej skúsenosti. Marek

Čítať viac »

Deti prestali chodiť na alergológiu, Iveta

Vedela som, že zelené potraviny musím za každú cenu dostať do našich detí. Starší syn Adamko bol od 3 mesiacov života silný exematik – prieduškár.  Dávidko – jarný alergik. Krabicu od topánok sme mali plnú všetkých výdobytkov modernej medicíny, aké si len viete predstaviť. Takže som sa ich, vtedy puberťákov, nepýtala, ale zavelila: ,,Od dnešného dňa to ideme jesť spoločne!“ Mužovi som vysvetlila, že pred chalanmi nepadne ani jedno krivé slovo na zelenáče. Výsledok? Na alergológiu sme chodiť prestali. A manžel po určitom čase začal jesť a piť zelenáče s nami. Iveta

Čítať viac »

Manželova alergia, Milota

Všetkým tým, ktorých trápi alergia z na jar kvitnúcich stromov a rastlín odporúčam zaradiť chlorellu do svojho jedálnička. Môj manžel (81 ) dlho nechcel jesť zelené potraviny a chlorellu v tabletkách už vôbec. Podarilo sa mi ho presvedčiť na jeden pohár jačmeňa denne. Keď prišla na trh prášková chlorella, začala som mu tajne pridávať do jačmeňa 1/2 čajovej lyžičky práškovej chlorelly. Tento rok bol pre bratislavských alergikov ťažký, pretože všetky stromy začali kvitnúť takmer naraz. Pomaly máme kvitnutie alergénov za sebou a ja som si uvedomila, že to manžel zvládol bez kýchania, bolestí hlavy a iných alergických príznakov. Nič iné, okrem pridania chlorelly, vo svojej životospráve nezmenil. Milota

Čítať viac »
alergia a zelené potraviny jačmeň a chlorella

Alergie

Alergie sú aktuálne najčastejšie chronické ochorenia v Európe. Lekári odhadujú, že v roku 2025 bude zápasiť s alergiou až polovica európskej populácie. Na Slovensku trpia alergickou nádchou približne traja z desiatich Slovákov, astmu má jeden z desiatich ľudí a tieto čísla budú podľa odborníkov ešte stúpať. Liečba sa často obmedzuje len na potláčanie príznakov, a to nie je riešenie. Pri alergii telo neprimerane reaguje na podnety z okolia. Ak sa chceme alergie zbaviť, potrebujeme nájsť odpoveď na otázku: Prečo telo neprimerane reaguje? Skúsme si to vysvetliť na príklade. Máte za sebou ťažký deň. Vlastne celý týždeň bol náročný a vy máte pocit, že sa každý deň na vás toho sype viac a viac. Tešíte sa, že konečne piatok, že prídete domov a vyložíte nohy a nebudete musieť nič robiť. Tak teda prídete domov a… Kuchyňa je plná špinavého riadu, deti nestihli povysávať – lebo niečo, manžel zabudol urobiť veľký nákup na víkend… Všetci vás hneď zavalia množstvom otázok a požiadaviek a dorazia vás, keď padne otázka, čo bude na večeru a či im upečiete ich obľúbený koláč. Vybuchnete. Prehnane reagujete… Aj telo reaguje prehnane, pretože má niečoho veľa. Potrebujeme naozaj zisťovať čoho? Alebo jednoducho upraceme všetko? A tak ako keď vy keď prídete domov a máte uprataný celý byt, budete príjemne prekvapený a na prehnanú (alergickú) reakciu nie je žiadny dôvod. Ako teda telu pomôžeme upratať?  Ja viem o dvoch spôsoboch, ktorými sa vieme alergie zbaviť. Prvému spôsobu som venovala sedem rokov života – to boli pobyty detí v jaskyni, s druhým mám skúsenosť 19 rokov a nájdete ju na stránke. Liečebné pobyty v jaskyni (speleoterapia) fungovali, pretože jaskyňa má samočistiacu schopnosť. Počas pobytu v jaskyni (cca 2 hodiny denne) sa deťom pľúca akoby preprali niekoľkokrát v automatickej práčke. A keď sme s deťmi z nej odišli, jaskyňa sa za dve hodiny vyčistila tak, že vzduch bol čistejší ako operačná sála.

Čítať viac »

Alergie sú aktuálne najčastejšie chronické ochorenia v Európe. Lekári odhadujú, že v roku 2025 bude zápasiť s alergiou až polovica európskej populácie.

Na Slovensku trpia alergickou nádchou približne traja z desiatich Slovákov, astmu má jeden z desiatich ľudí a tieto čísla budú podľa odborníkov ešte stúpať.

Liečba sa často obmedzuje len na potláčanie príznakov, a to nie je riešenie. Pri alergii telo neprimerane reaguje na podnety z okolia. Ak sa chceme alergie zbaviť, potrebujeme nájsť odpoveď na otázku: Prečo telo neprimerane reaguje?

Skúsme si to vysvetliť na príklade. Máte za sebou ťažký deň. Vlastne celý týždeň bol náročný a vy máte pocit, že sa každý deň na vás toho sype viac a viac. Tešíte sa, že konečne piatok, že prídete domov a vyložíte nohy a nebudete musieť nič robiť. Tak teda prídete domov a… Kuchyňa je plná špinavého riadu, deti nestihli povysávať – lebo niečo, manžel zabudol urobiť veľký nákup na víkend… Všetci vás hneď zavalia množstvom otázok a požiadaviek a dorazia vás, keď padne otázka, čo bude na večeru a či im upečiete ich obľúbený koláč. Vybuchnete. Prehnane reagujete…

Aj telo reaguje prehnane, pretože má niečoho veľa. Potrebujeme naozaj zisťovať čoho? Alebo jednoducho upraceme všetko? A tak ako keď vy keď prídete domov a máte uprataný celý byt, budete príjemne prekvapený a na prehnanú (alergickú) reakciu nie je žiadny dôvod.

Ako teda telu pomôžeme upratať? 

Ja viem o dvoch spôsoboch, ktorými sa vieme alergie zbaviť. Prvému spôsobu som venovala sedem rokov života – to boli pobyty detí v jaskyni, s druhým mám skúsenosť 19 rokov a nájdete ju na stránke.

Liečebné pobyty v jaskyni (speleoterapia) fungovali, pretože jaskyňa má samočistiacu schopnosť. Počas pobytu v jaskyni (cca 2 hodiny denne) sa deťom pľúca akoby preprali niekoľkokrát v automatickej práčke. A keď sme s deťmi z nej odišli, jaskyňa sa za dve hodiny vyčistila tak, že vzduch bol čistejší ako operačná sála.

Zdravým deťom stačil týždeň s každodenným pobytom v jaskyni. Deti s alergiou potrebovali 3 týždne. Prvý týždeň sa telo čistí, druhý týždeň sa telo učí žiť v zdravom prostredí a v treťom sa tento návyk upevňuje. Naše skúsenosti potvrdili, že po takomto ozdravnom pobyte vydržalo vo svojom domácom  prostredí dieťa byť celý rok zdravé.

Vadilo mi však, že jaskyňa nebola riešenie pre dospelých. Niežeby to jaskyne nevedela. Dospelý potreboval osem týždňov, aby dosiahol podobný efekt. A to si v podstate nikto nedovolil.

Rovnaký výsledok dosiahnete aj pobytom pri mori, málokto však k moru chodí na tri týždne. Častokrát sme pri mori namiesto ideálnych troch týždňov len jeden, a tak telo absolvuje len prvú – čistiacu fázu, ktorá nie je práve príjemná. Ďalšie dve fázy chýbajú a očakávané zlepšenie stavu nie vždy nenastane.

Speleoterapiu už robiť nemôžeme. Pobyty sme museli nechcene ukončiť, hoci sme v nej pokračovať chceli. Ale myslím, že práve vďaka siedmym rokom speleoterapie a vďaka stovkám rozhovorov s maminkami chorých detí som tak rýchlo pochopila zázrak zelených potravín.Keď ku mne pred devätnástimi rokmi zelenáče prišli, okamžite som pochopila, že ku mne prišla zelená jaskyňa. Pochopila som, že je to nástroj, za ktorým ľudia nemusia nikam  chodiť, predsa len – v tej jaskyni to bola celkom makačka. Nástroj, ktorý môžem nechať v obývačke, lepšie povedané v kuchyni. Nástroj, ktorý budú môcť používať denne, mladí aj starí.

So zelenáčmi a s dospelými ľuďmi to nie je také rýchle ako v jaskyni. Osem týždňov pravdepodobne nebude stačiť na to, aby ste sa alergie zbavili. Ale budú stačiť na to, aby ste spozorovali aspoň nejaké zmeny k lepšiemu – niekto malé a niekto väčšie. V každom prípade – každá ďalšia sezóna so zelenými potravinami je príjemnejšia ako tá predtým. Prvý rok možno môžete odložiť spreje, druhý rok možno budete užívať lieky na alergiu len počas peľovej sezóny, tretí rok si možno dáte tabletky len v časoch najhoršíchštvrtý rok už možno budete zdraví.

U každého je to iné. Niekto sa zbaví alergie rýchlejšie, niekomu to trvá dlhšie. Zámerne tu neuvádzam dávkovanie, pretože to je veľmi individuálne. Užívanie zelených potravín bez poradcu radšej neskúšajte. Ani do jaskyne ste nemohli ísť sami.